Öljynsuodatin FILTRON OP 618

4,84 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000895 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin FILTRON OP 618 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 3840525. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,288 kg
Mitat 9 × 8 × 8 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

87.0 mm

Ulkohalkaisija

78.0 mm

Sisähalkaisija

71.0 mm

Sisähalkaisija 2

63.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

70.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF

Paino

0,29 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus (mm)

87.0

Kierremitta

3/4-16 UNF-2B

Ulkoläpimitta [mm]

77.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

71.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

63.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin FILTRON OP 618”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON OP 618 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO3840525

Ristiviitteet

AC DELCOPF53
AC DELCOX170
AC DELCOX4105E
ALCO FILTERSP994
AMAZONB00GX0HPRC
ASHIKA10-02-215
ASHIKA10-02-279
ASHIKAFO-279JM
BALDWINB1405
BALDWINBT223
BLUE PRINTADT32103
BLUE PRINTADT32108
BLUE PRINTADT32114
BLUE PRINTADT32114S
BOSCH0986452002
BOSCH0986452044
BOSCH0 986 627 598
BOSCH0 986 AF0 055
BOSCH0986AF1009
BOSCH0986AF1043
BOSCH0 986 AF1 046
BOSCH0 986 AF1 073
BOSCH0986AF1117
BOSCH0 986 AF1 129
BOSCH0986AF1132
BOSCH0986AF1134
BOSCH9451103600
BOSCHF00E160070
BOSCHF026407133
BOSCHP2044
BRIGGS & STRATTON491 056
BRIGGS & STRATTON807 894
CHAMPLS 137
CHAMPIONC102/606
CHAMPIONCC11801O01
CHAMPIONCOF100102S
CHAMPIONCOF100277S
CHAMPIONCOF100294S
CHAMPIONCOF100754S
CHAMPIONCOF101284S
CLEAN FILTERDO339
CLEAN FILTERDO910
CLEAN FILTERDO911
COMLINECTY11111
COMLINECTY11140
COMLINECTY11171
COMLINEEOF233
COOPERSLSF 5209
COOPERSZ1015
COOPERSZ1319
COOPERSFIAAMFT4809
COOPERSFIAAMFT5161A
COOPERSFIAAMFT5274
DELPHIFX0081
DENSO115010-4960
DENSO115010-5011
DENSO115010-5021
DONALDSONP502016
DONALDSONP550335
DT14.15000
EUROREPAR1609563480
EUROREPAR1656299380
EUROREPAR1682271180
EUROREPAR1691040380
EUROREPAR1691040680
FEBI1000619
FEBI1007410
FEBI185230
FEBI27147
FILTRONOP 618
FLEETGUARDLF17532
FLEETGUARDLF3874
FRAMPH10411
FRAMPH3614
FRAMPH4985
GUD FILTERSZ 11
GUD FILTERSZ118
GUD FILTERSZ 147
GUD FILTERSZ217
GUD FILTERSZ 269
GUD FILTERSZ 384
HENGST FILTERH14W32
HENGST FILTERH90W30
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312004
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312011
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312015
HIFI FILTERSO11110
HIFI FILTERSO3335
HIFI FILTERSO7193
HIFI FILTERT1641
HOFFER7605074
HOFFER7605074/4
JAPANPARTSFO211
JAPANPARTSFO-211S
JAPANPARTSFO-215
JAPANPARTSFO-215S
JAPANPARTSFO-218S
JAPANPARTSFO279
JAPANPARTSFO-279JM
JAPANPARTSFO-279S
JAPANPARTSFO299
JAPANPARTSFO-299S
JAPANPARTSJFO211
JAPANPARTSJFO211S
JAPANPARTSJFO215
JAPANPARTSJFO215S
JAPANPARTSJFO218S
JAPANPARTSJFO279
JAPANPARTSJFO279S
JAPANPARTSJFO299
JAPANPARTSJFO299S
JC AUTOFILOP618
KAGER10-0143
KOLBENSCHMIDT50013510
KOLBENSCHMIDT50013820
KOLBENSCHMIDT50 013 820/3
KOLBENSCHMIDT510OS
KOLBENSCHMIDT820/3-OS
KOLBENSCHMIDT820-OS
LUBERFINERPH 2835
MAGNETI MARELLI152071760788
MAGNETI MARELLI71760788
MAHLEOC1293
MAHLEOC1648
MAHLEOC 1734
MAHLEOC235
MAHLEOC338
MAHLEOC478
MAHLEOC610
MAHLEOC 664
MAHLEOC668
MAHLEOC 668/1 A
MAHLEOC988
MANN-FILTERW71283
MANN-FILTERW71298
MEAT&DORIA15074
MEAT&DORIA15074/4
MEYLE30143220004
MEYLE30-14 322 0011
MICRONAIROF069
NIPPARTSJ1312004
NIPPARTSJ1312011
NIPPARTSJ1312015
NIPPARTSJ1312021
NIPPARTSN1315033
ONAN0122-0645
ONAN122-0645
PERKINS140517050
PURFLUXLS359
PUROLATORL10241
PUROLATORL14477
QUINTON HAZELLQFA0192
QUINTON HAZELLQFL0077
QUINTON HAZELLQFL0093
QUINTON HAZELLQFL0138
QUINTON HAZELLQFL0260
RYCOZ131A
RYCOZ418
RYCOZ87A
SAKURA AUTOMOTIVEC-1147
SĘDZISZÓWPP362
SOFIMAS3253R
SOFIMAS 3477 R
SOFIMAS 3510 R
SWAG81 92 7147
TECNOCARR325
UFI2321400
UFI2325300
UFI2347700
UNIPARTGFE334
UNIPARTGFE 551
VAICOV70-0016
VAICOV70-0116
VALEO585255
VALEO586047
VALEO586073
VALEO586987
VICC111
VICC114
VICC705
WIX FILTERS57000
WIX FILTERSWL7172