Öljynsuodatin HENGST H90W25

7,33 € Sis. alv 25,5 %

Honda / Kubota / Suzuki / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013832 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin HENGST H90W25 vastaa muun muassa OE-numeroita: Honda 04154PR3E00, Honda 15200PH1004, Honda 15220PH1014, Honda 15400611003, Honda 15400679003. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,399 kg
Mitat 10,6 × 8,6 × 8,6 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

100.0 mm

Ulkohalkaisija

81.0 mm/ · 63.0 mm

Sisähalkaisija

57.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

63.0 mm

Kierteen koko

M20 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Paino

0,40 kg

Ulkoläpimitta [mm]

81.0

Sisäläpimitta [mm]

57.0

Ulkoläpimitta 1 [mm]

63.0

Kierremitta

M20x1.5

Korkeus (mm)

100.0

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin HENGST H90W25”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä HENGST H90W25 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Yanmar1GM
Yanmar1GM10
Yanmar1GM10(YMI)
Yanmar1GM10C
Yanmar1GM10L
Yanmar1GM10VE
Yanmar1GMY-C
Yanmar1GMY-EC
Yanmar2GM(F)
Yanmar2GM20
Yanmar2GM20B
Yanmar2GM20C
Yanmar2GM20F
Yanmar2GM20VE
Yanmar2GMFL
Yanmar2GMFY(E)-E
Yanmar2GMYE-EC
Yanmar2GMZ
Yanmar3GM30
Yanmar3GM30B
Yanmar3GM30C
Yanmar3GM30F
Yanmar3GM30FVE
Yanmar3GM30VE
Yanmar3GMD
Yanmar3GMF
Yanmar3GMFY-E
Yanmar3GMFYE-E(HE)
Yanmar6HA-DT
Yanmar6HA-DTE
Yanmar6HA-HT
Yanmar6HA-T
Yanmar6HAM-DTE
Yanmar3HM35
Yanmar3HM35C
Yanmar3HM35F
Yanmar3JH2
Yanmar3JH2LTE-K
Yanmar3JH25A
Yanmar3JH30A
Yanmar4JH
Yanmar4JH-DT
Yanmar4JH-DTE
Yanmar4JH-DTZ
Yanmar4JH-DTZA
Yanmar4JH-DTZP
Yanmar4JH-DTZY
Yanmar4JH-HT
Yanmar4JH-HTE
Yanmar4JH-HTZ
Yanmar4JH-HTZA
Yanmar4JH-HTZAE
Yanmar4JH-HTZY
Yanmar4JH-T
Yanmar4JH-TE
Yanmar4JH-TZ
Yanmar4JH-TZ1
Yanmar4JH-TZ2
Yanmar4JH-TZA
Yanmar4JH-TZAE
Yanmar4JH-TZAY
Yanmar4JH2-DTE
Yanmar4JH2-DTZ
Yanmar4JH2-HTE
Yanmar4JH2-TE
Yanmar4JH2-UTE(B)
Yanmar4JH2CE
Yanmar4JH2E
Yanmar4JH2LHTE-K
Yanmar4JH2LTE-K
Yanmar4JHE
Yanmar4JHZ
Yanmar4JHZAE
Yanmar2QM
Yanmar2QM15
Yanmar2QM20
Yanmar2QM20Y
Yanmar3QM
Yanmar3QM30
Yanmar3QM30Y

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

HONDA04154PR3E00
HONDA15200PH1004
HONDA15220PH1014
HONDA15400611003
HONDA15400679003
HONDA15400679004
HONDA15400679013
HONDA15400679023
HONDA15400MJ0003
HONDA15400P0H004
HONDA15400P0H305
HONDA15400PC6003
HONDA15400PCX003
HONDA15400PCX004
HONDA15400PCX305
HONDA15400PH004
HONDA15400PH1003
HONDA15400PH1004
HONDA15400PH1014
HONDA15400PH1F01
HONDA15400PH1F02
HONDA15400PH1F03
HONDA15400PH9004
HONDA15400PK1003
HONDA15400PLC003
YANMAR12408535111
YANMAR12445035100
YANMAR12445035110
YANMAR12455035100
YANMAR12455035110
YANMAR12915035150

Ristiviitteet

AC DELCO01FBO044
AC DELCO19347734
AC DELCOPF867
AC DELCOX119
AC DELCOX169
AC DELCOX4008E
AC DELCOX 45
AC DELCOX46
AC DELCOX88
ALCO FILTERSP873
ALCO FILTERSP-919
ALCO FILTERSP934
ALCO FILTERSP960
ASHIKA10-04-406
ASHIKA10-04-498
BALDWINB161
BALDWINB179
BALDWINB199
BLUE PRINTADH22114
BOSCH0986452006
BOSCH0986452036
BOSCH0986452059
BOSCH0 986 452 554
BOSCH0986452906
BOSCH0986452907
BOSCH0 986 AF0 065
BOSCH0 986 AF0 225
BOSCH0986B00001
BOSCH1986452006
BOSCH1986452007
BOSCH72125
BOSCH9000022700
BOSCH9000022702
BOSCH9000022706
BOSCH9000022784
BOSCH9455081513
BOSCH986452354
BOSCHF026407077
BOSCHH37
BOSCHO123
BOSCHO315
BOSCHP2006
BOSCHP2036
BOSCHP2059
BOSCHP7077
CHAMPLS 104
CHAMPLS 223
CHAMPPH2849
CHAMPIONF110
CHAMPIONF208
CHAMPIONX118
CLARK3974113A
CLEAN FILTERDO289
CLEAN FILTERDO324
CLEAN FILTERDO327
CLEAN FILTERDO 883
COOPERSGP37
COOPERSLSF 5034
COOPERSZ1142
COOPERSZ527
COOPERSZ68
COOPERSZ 91
COOPERSZ920
COOPERSFIAAMFT5407
CROSLAND2025
CROSLAND2071
CROSLAND662
CROSLAND672
CROSLAND6728
DELPHIEFL728
DELPHIEFL775
DELPHIFX0032
DELPHIFX0051
DELPHIFX0052
DELPHIFX0080
DELPHIFX0141
DELPHIFX0166
DONALDSONP502049
DONALDSONP502050
DONALDSONP502051
DONALDSONP552849
DONALDSONP779164
FILTRONOP557
FILTRONOP5581
FILTRONOP623
FLEETGUARDLF3361
FLEETGUARDLF3536
FLEETGUARDLF716
FRAMPH2849A
FRAMPH2871
FRAMPH3593A
FRAMPH3917
FRAMPH5317
FRAMPH6811
FRAMPH9688
GUD FILTERSZ 164
GUD FILTERSZ 218
GUD FILTERSZ 68 A
HENGSTH90W25
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1313002
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1314010
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1314013
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1314018
HOFFER7605069
HOFFER7605069/14
HOFFER7605069/6
INGERSOLL-RAND85426856
JAPANPARTSFO-406S
JAPANPARTSFO703S
JAPANPARTSJFO-393S
JAPANPARTSJFO404
JAPANPARTSJFO-404S
JAPANPARTSJFO-405
JAPANPARTSJFO-405S
JAPANPARTSJFO406
JAPANPARTSJFO406S
JAPANPARTSJFO409
JAPANPARTSJFO-409S
JAPANPARTSJFO495
JAPANPARTSJFO-495S
JAPANPARTSJFO496
JAPANPARTSJFO-496S
JAPANPARTSJFO498
JAPANPARTSJFO-498S
JAPANPARTSJFO-903
KOLBENSCHMIDT146-OS
KOLBENSCHMIDT50013146
LUBERFINERPH 2805
LUBERFINERPH 2808
LUBERFINERPH 2903
LUCAS ELECTRICAL6467
LUCAS ELECTRICAL6477
MAHLEAW207
MAHLEAW33
MAHLEAW36
MAHLEOC115
MAHLEOC205
MAHLEOC 608
MANN-FILTERW7199
MANN-FILTERW81299
MANN-FILTERW814/80
MANN-FILTERW81497
MANN-FILTERW 818/8
MANN-FILTERW81880
MANN-FILTERW81899
MAPCO61552
MAPCO61560
MEAT&DORIA15069
MEAT&DORIA15069/14
MEAT&DORIA15069/6
MICRONAIROF012
MICRONAIROF068
MONARK30 758 877
MOTORCRAFTEFL129
MOTORCRAFTEFL130
MOTORCRAFTEFL296
MOTORCRAFTEFL319
MOTORCRAFTEFL320
MOTORCRAFTEFL361
NIPPARTSJ1313002
NIPPARTSJ1314004
NIPPARTSJ1314006
NIPPARTSJ1314009
NIPPARTSJ1314010
NIPPARTSJ1314012
NIPPARTSJ1314013
PURFLUXLS350
PURFLUXLS460
PURFLUXLS489
PURFLUXLS489A
PURFLUXLS490
PURFLUXLS490A
PURFLUXLS705
PUROLATORF54637
PUROLATORF54828
PUROLATORL14459
PUROLATORL24458
PUROLATORL 27535
PUROLATORPC239
PUROLATORPER 4004
PUROLATORPER 4458
PUROLATORPER4459
PUROLATORPER73
QUINTON HAZELLWL7107
RYCOZ142A
RYCOZ148A
RYCOZ79A
SĘDZISZÓWPP-474
SOFIMAS6900R
SPIDANMOF24X
SPIDANMOF25X
SULLAIR415673
SULLAIR68415673
TECNECO FILTERSOL94
TECNECO FILTERSOL994
TECNOCARR359
TECNOCARR511
TECNOCARR94
TECNOCARR96
UFI2310300
UFI2313300
UFI23.159.00
UFI23.243.00
UNIPARTGFE228
UNIPARTGFE232
UNIPARTGFE 276
UNIPARTGFE282
UNIPARTGFE 314
VALEO586060
VALEO586062
VICC304
VICC-307
VICC-403
VICC406
VICC805
VICC806
WIX FILTERS51357
WIX FILTERSW 51334
WIX FILTERSWL7107
WIX FILTERSWL7109
WIX FILTERSWL7181
WOODGATEWGL3403